הם סחפו מדינה שלמה אך בעיקר עלו למודעות את האוכלוסיות השונות בחברה ואת חשיבות שמירת השבת. שנת תשע”ט ללא ספק הינה שנה של להקת שלווה.

להקת שלווה הגיעה לתוכנית “כוכב הבא” וסחפה איתה מדינה שלמה כשהובילה אג’נדה חברתית של הכלה תוך שילוב אנשים עם מוגבלויות בחברה ככלי להעצמה ביכולתה ובזכותה להשתלב כשווים בעולם המוזיקה. הלהקה עברה שלב אחר שלב והיתה מועמדת מובילה לייצוג ישראל באירוויזיון, כשנאמר ללהקה להופיע בשבת היא ויתרה על ההשתתפות אך מצאה את עצמה על הבמה בחצי הגמר וגרפה תשואות ברחבי העולם.

להקת שלווה הוקמה בשנת 2006 ע”י שי בן שושן (מנהל מוזיקלי) לוחם בסיירת מובחרת בצה”ל שנפצע במהלך שירותו הצבאי. בתהליך השיקום ראה בן שושן את הפוטנציאל האדיר בחיבור עולם המוזיקה כגשר לשילוב וקבלה של אוכלוסיות שונות בחברה.

להקת שלווה מונה שמונה מוזיקאים: ענאל כליפה (שירה) לקוית ראייה אשר החלה לשיר בגיל חמש ועלתה לישראל מצרפת בגיל שמונה, דינה סמטה (שירה) עלתה לישראל בגיל עשר מהודו והתעוורה בגיל צעיר. טל קימה (כלי הקשה) מתמודד עם תסמונת דאון, משתלב בפעילויות שלווה מגיל 6. לעיתים מלווה את השירים בשפת הסימנים, יוסף עובדיה (שירה ותופים) מתמודד עם תסמונת ויליאמס, משתלב בפעילות שלווה מגיל 7. יאיר פומברג (כלי הקשה) מתמודד עם תסמונת דאון. גיא ממן (שירה וקלידים) מלחין, פסנתרן ומעבד מוזיקלי לקוי ראייה בעל תואר ראשון בקומפוזיציה מהאקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים. ושרה סמואלס (גיטרה) מתנדבת בארגון שלוה.

אז אחרי שכבשו את במת המוזיקה הגדולה בעולם, הנפיקו סינגלים “הדלת תהיה פתוחה” ו”רואה בך משהו טוב”. להקת שלווה ממשיכה לכבוש עוד ועוד במות ובעיקר מעלה על הנס את קבלת האחר. אני אהבתי. מה איתך?

השאר תגובה

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.