יובל טייב | דף אומן ופליליסט להאזנה

זמר
יובל טייב צלם שרון רביבו

מידע אומן

  • מיקום: ישראל
  • צילום: תמונת פרופיל שרון רביבו
  • הזמנות: 050-2017777
  • ז'אנר: מזרחי | פיוטים | ים תיכוני
Social:

ביוגרפיה

יובל טייב מבין הפייטנים הבולטים שהצליחה להצמיח הקהילה החרדית בשנים האחרונות. מעל 20 שנה זמר ופייטן. הצליח לשבור את תקרת הזכוכית ולהגיע גם לקהל החילוני. מבין מעריציו נימנים גם אמנים מוכרים.

יובל טייב, מככב בתחום המוסיקה היהודית – פיוטית כבר מגיל 8, את האלבום הראשון שלו הוציא אי שם בשנות התשעים. אביו דניאל טייב שהמוסיקה נשמת אפו, הבין שלכישרון הענק נחוץ ליטוש ודאג בנוסף לכישוריו המולדים לשלוח את יובל ללימודי פיתוח קול וכינור קלאסי בקונסרבטוריון העירוני.

לצד לימודיו כילד בבית הספר, הקשיב הצעיר לשירתם של גדולי המוזיקה הערבית כמו אום כלתום, עבדול ווהב, עבד חלים, פריד אל עטרש ועוד.

למרות גילו הצעיר, נחשב יובל טייב לאנציקלופדיה מהלכת בכל הקשור למוסיקה ערבית. הוא בקיא בתולדות המוסיקה המצרית.

יובל טייב מרצה את ‘תורת השירה והפיוט’ במסגרות אקדמאיות נחשבות, ואף השתתף במסע מוסיקלי משותף מטעם האוניברסיטה העברית – בית הלל, עם הזמר והיוצר הישראלי שלמה גרוניך.

חבר בעמותת ‘אלומות’ אשר חרתה על דגלה שימור וטיפוח מורשת ומסורת יהדות צפון אפריקה וטוניס.

ציוני דרך:
1988 – כאשר יובל בגיל 11 הוא מקליט שני אלבומים, ‘רב פעלים’ בליווי מקהלת הילדים ‘פרחי רב פעלים’ בית שמש, ‘מצללי המזרח’ עם פרחי ירושלים בניצוח חנן אביטל.
1990 – יובל בדרך לבר מצווה מגיש אלבום ביכורים “הללוי-ה”.

1991 – מוציא יובל שני אלבומים בהפקות ענק: ‘אור דוד’ ו– ‘שמח’ ובהן שירים בלשון הקודש על לחניהם המוכרים של גדולי המוסיקה הערבית. ההפקות נוגנו ע”י תזמורת קול ישראל בערבית בת 24 נגנים, בניצוח אברהם דוד הכהן וז’וז’ו מוסא ז”ל.

1992 – יובל טייב מקליט בדואט עם החזן אריה עובדיה את האלבום ‘קול רינה’ ובו הלהיט ‘ברוך השם’, וגם הפעם נקראים אל הדגל התזמורת המורחבת של ‘קול ישראל’.

בד בבד מקבל יובל טייב הזמנות מקהילות יהודיות מכל נקודה בגלובוס כשעוד לא היה ניתן להחשף למוסיקה דרך רשתות חבריות הצליח יובל להגיע בזכות הצלחתו להופעות בכל העולם. בין היתר הופיע יובל בקהילות הגדולות בארגנטינה, מקסיקו, קנדה, צרפת וארה”ב. אחד המופעים הגדולים של יובל והוא רק בן 14 התקיימה באולם המופעים המפורסם ‘אולימפיה’ בפריז, צרפת.

1996 – עם סיום לימודיו בישיבה, מקליט יובל את ‘האזינו כל אחיי’ שיר הנושא של האלבום, שנכתב והולחן ע”י נגן העוד רבי יחזקאל בצלאל ז”ל. האלבום החדש יצר לראשונה דרך וסגנון חדשים במוזיקה המזרחית – פיוטית.

2003 – יובל מוציא את יצירת המופת ההיסטורית ‘תהליל’ – מקבץ שירים טוניסאים יהודיים בשפה הערבית עפ”י ‘מחזור החיים’, אשר הוקלטה והופקה בהדרכתו ובניצוחו של הזמר הטוניסאי היהודי האגדי ראול ז’ורנו ז”ל בפריז, צרפת.

2005 – לקראת הימים נוראים מגיש יובל את האלבום: ‘הסליחות’ – אוסף פיוטים לימים הנוראים, עם ביצוע מרטיט לפיוט ‘בן אדם מה לך נרדם’.

2006 – לאחר כ-4 וחצי שנים של עבודה מאומצת מוציא יובל את האלבום: ‘מעשה בראשית’, גולת הכותרת בעשייתו המוסיקלית של יובל טייב, בהפקה מושקעת אשר הוקלטה גם היא בפריז, צרפת.

2007 – יובל טייב מקליט את הסינגל: ‘תפילה לילד’ בדואט עם הזמר שלומי שבת.
2011 – ‘שמע ישראל’ אלבום גדוש בלהיטים עכשוויים בקשת סגנונות מערביים עד לערביים הכוחות הטובים ביותר בתחום המוסיקה האתנית היהודית חברו יחדיו לאלבום : ישראל סלהוב, עדי לאון, שמואל יונה, רמי לב, ארלט ספדיה, יעקב מנשה, ארז יחיאל, אלי קשת, יעקב אייל רחמים ועוד.
2012 – יובל טייב עושה היסטוריה עם החידוש המרטיט לקלאסיקה המזרחית ‘נחמוני’ של משה בן-מור, עם עוצמת הרגש והנשמה להן הוא מסוגל, בשילוב כנרים ונגנים מטורקיה ופורץ גם לקהל החילוני מסורתי

ב-2014 מחדש קלאסיקה נוספת “ילד גדול” במלא עוצמת הרגש והנשמה, בהפקה מוזיקלית מושקעת של המעבד דוד ביתן המוכשר, בשילוב כנרים ונגנים מטורקיה .

ב-2015 משחרר הזמר האהוב והמצליח יובל טייב בהמנון יהודי המוקדש למפעלו העצום של כ״ק הרב״י מליובאוויטש ולכל שלוחי חב״ד בכל העולם שמפיצים את הגאולה ואהבת חינם לכל יהודי באשר הוא . ליובל קשר עמוק ושורשי עם הרב״י שאליו התחבר דרך מו״ר המקובל הרב יורם אברג׳ל זצ”ל שבכל שיעוריו ושיחותיו מצטט את דברי קודשו של הרב״י . הסינגל החדש ״הרב״י מליובאוויטש״ דאנס קליט שחודר לנשמה היהודית שכתב והלחין יעקב מנשה ועיבד ביד רמה המעבד דוד ביתן .

ב-2015 מעלה לגלי ההיתר יובל טייב במחרוזת חפלה!המחרוזת מכילה את השירים: ירייב, לעלא וואסה, דילה, הלילה זה קורה לי, ישמח חתני, איזו מסיבה, היידה היידה, למה לא, מאוי מאוי, סוואח.

2017- בעקבות הצלחת מחרוזת חפלה 1 משחרר מחרוזת חפלה 2

כאשר מחרוזות אלו מושמעות היום בכל בית ובכל שמחה בישראל.

2018- יובל טייב יוצא למסע כסולן תזמורת מזרח ומערב בכל רחבי הארץ המשלב שירו של אשר מזרחי ז”ל ובין להיטו שלו

בחודש מרץ 2018 משחרר יובל סינגל מרגש ועוצמתי בשם נפש הומיה לרגל 70 שנה למדינת ישראל השיר זוכה לחיבוק והזדהות עצומה

בימים אלו עובד יובל טייב על הוצאת מופע זאפה LIVE בו הוא מבצע את כל להיטו מכל הזמנים בעיבודים חדשים.

x
%d בלוגרים אהבו את זה: