טוען אירועים

« כל האירועים

  • אירוע כבר עבר.

פסטיבל תור הזהב ה-7 יוצא לדרך!

אפריל 21 - אפריל 24

פסטיבל תור הזהב ה-7 יוצא לדרך!

מתחם התרבות אשדוד, חול המועד פסח, 21-24 אפריל 2019

יובל טייב, ציון גולן, הרב דוד מנחם, , זיו יחזקאל, בנימין בוזגלו, אנסמבל השירה של ענבל ואנסמבל פייטני המאקם –אשדוד, חנן בר סלע והכלייזמרים, תיאטרון היידישפיל אתניקס, בועז שרעבי, דיקלה, עידן עמדי, שמעון בוסקילה, שהרה בלאו, עמנואל ירדאי, גילה חסיד סאנא מראחטי (מרוקו), אושיק לוי, דורית ראובני, דפנה דקל, אהרון פררה, מור קרבסי, להקת dBlackLion (צרפת), טזטה בנד עם הזמרת קנוביש אבבה מלס, יענקל’ה מנדל ובהשתתפות 3 התזמורות:
האנדלוסית הישראלית– אשדוד, הסימפונית אשדוד ותזמורת נצרת.

פסטיבל תור הזהב, חוגג את שנתו השביעית, בארבעה ימים של חגיגה רב תרבותית סוחפת.

“תור הזהב” ממשיך גם השנה בקו האמנותי של הפקת מופעי מקור ויצירת שיתופי פעולה חד פעמיים המשקפים את הפתיחות בתרבות היהודית בפרט והישראלית ככלל.

הפסטיבל מעלה על נס את מושג “תור הזהב” והאנדלוסיה בתוכו, כתפיסת עולם תרבותית עשירה ומרתקת.
אנדלוסיה היא השקפת עולם של פתיחות ומתינות תרבותית, היוצרת שיתופי פעולה וגשרים בין תרבויות ודרך חיים המעמידה את האמנויות, הספרות וההגות בראש סדרי החיים, מול חומרנות חולפת.
הפסטיבל בא להאיר את הקשר בין הקהילות הרבות והמגוונות ואת המאפיינים של כל אחת ואחת מהן. החיבור ביניהן, הוא היוצר פסיפס מוזיקלי ותרבותי מרתק הקושר את קצות הקשת המרכיבה את החברה הישראלית.
הפסטיבל השנה מתהדר במופעים במגוון שפות: מלאדינו, יידיש, חכתיה, ערבית, הודית, אתיופית, מגרבית ועד רומנית.

“תור הזהב” מביא אל הקהל השנה מגוון רחב של מפגשים מרתקים:
לראשונה בישראל ייפגשו על במה אחת הפייטנים: יובל טייב, זיו יחזקאל, הרב דוד מנחם, יחיאל נהרי וציון גולן
במופע י-ה חביבי, הפקת מקור חד פעמית לפסטיבל המצדיעה ליצירות הפאר של הקלאסיקה הערבית- השארקית.
אנדלוסית בגאון, מופע מחווה לנדבן ניסים גאון, בערב אנדלוסי קלאסי המביא אל הבמה את היצירות האנדלוסיות הקלאסיות בעברית ובמג’רבית ובהשתתפות התזמורת האנדלוסית הישראלית אשדוד עם בנימין בוזגלו וסאנא מראחטי ממרוקו.
הפקת מקור לפסטיבל של הלהקה הכי ישראלית שיש אתניקס, במופע הסוחף המסיבה של אתניX, בו היא תופיע עם מיטב להיטיה מכל הזמנים ותארח את:
דיקלה, עידן עמדי, שמעון בוסקילה.

זמר הנשמה בועז שרעבי במופע חגיגי ומרגש עם כל להיטיו המוכרים והאהובים.

הבוריקיטס של אמא, מופע מיוחד בשפת הלדינו עם השירים והמנגינות המוכרים לכולנו ובהשתתפות: דורית ראובני, דפנה דקל, אושיק לוי, מור קרבסי, אהרון פררה, רועי זוארץ ויענקלה מנדל.

ספרי, מופע מרגש של אנסמבל ענבל המצדיע לשירת יהודי תימן העתיקה עם ביצועים חדשים ונפלאים לשירים והניגונים המוכרים.

הצגת תיאטרון היידשפיל אבי מען זעט זיך, הצגת בידור מוזיקלית צבעונית ומרשימה בבימויו של ששי קשת.

אשדוד, עיר המאופיינת במגוון תרבויות, שמה לה כמטרה להעמיק את הקשר בין הקהילות הרבות המתקיימות בה לבין מורשתן. אשדוד הפכה בשנים האחרונות לאחת הערים המובילות בעשייה היצירתית ובקידום התרבות הישראלית.

מוטי מלכא, מייסד הפסטיבל:

“יפה בית של שיר מבית של זהב” כתב המשורר ר’ משה אבן עזרא. המונח אנדלוסיה מקפל בתוכו עולם עשיר ומרתק של יצירה גדולה באמנות, ספרות, הגות, מדע, מוסיקה, ציור ועוד. ולצד אלה היא גם תפיסת עולם של פתיחות ומתינות, של חיבור בין עמים ותרבויות. גם בשנה זו אנו נותנים ביטוי אמנותי לתרבויות ולקהילות ישראל השונות, המביאות אל הבמה את אוצרות ושורשי התרבות העשירים עליהם גדלו. אני מזמין את הקהל הרחב להגיע להתענג ולהיות שותף בפסטיבל.

ד”ר יחיאל לסרי, ראש העיר אשדוד:

פסטיבל “תור הזהב” הייחודי מעניק במה מחודשת לאוצרות המורשת והתרבות, שהיו מנת חלקם של העם היהודי. הפסטיבל בא לקדם פתיחות ורב תרבותיות, כפי שהייתה קיימת בתקופת תור הזהב בספרד על ידי שיתופי פעולה ייחודיים בין אמנים מוכשרים.

העיר אשדוד, כעיר המתאפיינת ברב תרבותיות ומאחדת אנשים מ-99 קהילות, מחוברת למגוון ולעושר התרבותי של אזרחי מדינת ישראל ומעודדת דיאלוג בין-תרבותי. אני מזמין אתכם להגיע וליהנות ממגוון מופעים אותנטיים ומיוחדים שיתקיימו בפסטיבל.

הפקה: יו”ר ומייסד הפסטיבל: מוטי מלכא, מפיק ומנהל אמנותי: אבי חן, יועץ אמנותי: אלי גרינפלד

פרטים

התחלה:
אפריל 21
סיום:
אפריל 24
אירוע קטגוריה:
אירוע תגיות:
,

המארגנ/ת

מוטי מלכא

מקום

אשדוד
מתחם התרבות
אשדוד,Israel
+ מפת גוגל
x
%d בלוגרים אהבו את זה: