אהוד בנאי בחגיגה של צלילים ומילים | זוהר מלאכי (2018)

זמר | 4:03
דירוג:
10/10
10

מידע שיר

  • Release Date: 18 פבר, 2019
  • אורחת האירוע: זוהר מלאכי

סיפור השיר

אלפי אנשים צעירים ומבוגרים כאחד גדשו ביום חמישי [31.1.19] את היכל התרבות בת”א בכדי לחגוג את מופע המיוחד של אהוד בנאי במסגרת פסטיבל החורף ה-2.

הזמר והיוצר המוערך, אהוד בנאי, הופיע ביום חמישי בהיכל התרבות בת”א. לא לפני שפתחו לירון עמרם והפנתרים את המופע עם שירי מוזיקת פופ – אלקטרונית לצד שירה תימנית מסורתית כדוגמת השירים: “תמיד אותו סיפור”, “השחר”, “מילה” ו”חלום ישן” עם סגנון ייחודי בין אלטרנטיבי למיינסטרים, ובכך כבשו לירון עמרם והפנתרים עוד קהל מאזינים.

במשך מספר שעות שר אהוד בנאי ממיטב שיריו המגוונים, ישנים וחדשים כאחד. אהוד בנאי לקח אותנו למסע שהתחיל בשירים: “נגעת בצמרות העצים”, “הכנאפה המתוקה” [“עם השנים, לצערנו, הכנאפה הפכה להיות פחות מתוקה וקצת יותר מרירה. וכשאני מספר את זה היום יש אנשים מסתכלים עלי כאילו אני מספר על הזיה של נחלוואי מסטול. אבל האמת היא שאם זה לא היה כל כך מסובך זה היה כל כך פשוט”] “רוחות הצפון” ו”שאול ודוד” אשר עברו באינספור מקומות כדוגמת: העיר העתיקה ופלורנטין. ושלל דמויות כדוגמת: אחמד, מאיר אריאל ז”ל, מאיר בנאי ז”ל, ג’מלי פורוש/נסיכה פרסית והאתיופים. ורגעים פשוטים בחיים של כל אחד ואחת מאיתנו אם זה עוד יום שעובר או סעודת שבת. וכשאהוד בנאי שר עליהם הם ללא ספק נוגעים בלב כולנו.

לצד השירים האהובים שניסחו אותנו ואת חיינו כאן כדוגמת השירים: “ערבב את הטיח אחמד”, “פלורנטין”, “זמנך עבר” [“אני חושב באמת שהשיר ש’זמנך עבר’ מבחינתי אקטואלי מאוד בשבילי כי אני תקוע בסיקסטיז”], “יוצא לאור”, “בלוז כנעני” [“השיר הזה נכתב לזכרו מחווה למוזיקאי נפלא שמאוד אהבתי ואני מאוד אוהב, מאיר אריאל ז”ל. ומזה כשנתיים שאני עושה את השיר הזה אני לא יכול לחשוב על מוזיקאי נפלא אחר בן דודי היקר, מאיר בנאי, שגם הנר שלו עדיין בוער ויבער תמיד”], “כולם יודעים”, “מחוז גוש דן” ו”היום”. היו גם שירים מהיצירה החדשה כדוגמת השיר “זקוק למחילה” בו סיפר אהוד בנאי על סעודת שבת לפני כמה חודשים שהוא ומשפחתו ישבו בשולחן שבת. הוא סיפר שלאשתו יש לה מן קטע כזה שהיא אוכלת לאט, תמיד מסיימת אחרונה. בזמן שהמשפחה בברכת המזון היא במנה הראשונה. אהוד בנאי בהומור האופייני שלו אומר לה: “אני תקוע בסיקסטיז ואת במנה הראשונה” והבת שלו, מרים, זכרה את המשפט וכתבה אותו במוצ”ש. וזה מה שהוליד את השיר “זקוק למחילה” [שיר שני שכתבה מרים מאז השיר “כמו ציפור ושרה”] כי כולנו עוברים חיים שלמים של חיפושים אשר במהלכם אנחנו טועים וזקוקים למחילה.

המופע חתם אהוד בנאי עם השיר “עד לפעם הבאה” ולא בכדי כי בדרך הביתה אחרי ההופעה במצפה שלם אהוד בנאי היה תחושה שמשהו לא הגיע למיצוי, ושהיה יכול להיות יותר טוב. אומר אהוד בנאי לעצמי שהוא מקווה לחזור למקום הזה שוב, ללמוד מהניסיון, ולתקן. ומאז, במשך חמש עשרה שנה, הוא חוזר אל המקום שוב ושוב, ובכל פעם, בכל פעם מחדש, הופעות מרגשות, וקהל שהולך וגודל משנה לשנה. ואחרי ההופעה, בדרך הביתה, כולם נרדמים ואהוד בנאי ער מביט בשחר העולה, פרברי ירושלים, ובכל פעם, כל שנה מחדש, אותה תחושה משונה של החמצה, ושל משהו לא פתור שנשאר שם מאחור מהדהד במדבר. כן, המצפה עדיין איננו שלם…עד הפעם הבאה.

אם כן אסכם ואומר כי, כמו בכל הופעה גם כאן השירים קיבלו אינטרפרטציה שתואמים את הרגע העכשווי, את הערב החד פעמי, והפכו לחגיגה מיוחדת של צלילים ומילים של אהוד בנאי [הגיטרה והמפוחית] והלהקה נושי פז [גיטרות], אלעד כהן בונן [כלי הקשה], ערן פורת [תופים] וגיל סמטנה [גיטרה בס והפקה מוזיקאלית]. ואליהם הצטרפו בהמשך ניצן-חן רזאל [כינור], אבטה בריהון [סקסופון] וביל צור [קלידים] אשר הביאו את הצלילים, המראות והחוויות שאסף אהוד בנאי ושיכולים להיות לכל אחד ואחת מאיתנו. אני אהבתי. ומה איתך?

שירים וקליפים

שירים
x

יוצא לאור

זמר

בלוז כנעני

ביקורות ( 0 )

השאר תגובה

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

x
%d בלוגרים אהבו את זה: