כנגד ארבעה אלבומים דיברה התורה | זוהר מלאכי (2019)

המלצות מוזיקה | 4:03
דירוג:
10/10
10

מידע שיר

 • Release Date: 18 אפר, 2019
 • הפיקה: זוהר מלאכי

סיפור השיר

חג פסח הוא הזדמנות חגיגית להרחיב את האוסף הדיסקים הפרטי [במידה ואתם עדיין רוכשים אלבומים] אז לרגל חג המצות, חג החירות, קבלו ארבעה דיסקים מומלצים לחג ששווה להסכית ולנצור.

אהרן רזאל – “הנשמה רוצה יותר”
“הנשמה רוצה יותר” של אהרן רזאל הינו אלבום 12 המאגד בתוכו 10 רצועות השמעה שאותם כתב והלחין [פרט לכתיבת השירים: “עזוב נא” אשר לקוח מתוך פיוט של סליחות אשכנז ו”הגיבן הקדוש” הידוע מאחד הסיפורים של ר’ שלמה קרליבך זצ”ל] אליו מצטרפת אפרת רזאל, זמרת, תרפיסטית באמנות ובת זוגתו של אהרן רזאל בכתיבת השירים: “תן לי את היום הזה”, “עכשיו זה וודאי” ו”אהבתי את ההתחלה” בעיבוד והפקה מוזיקלית של אייל מזיג [למעט “עזוב נא” בעיבוד של אבי טל]. באלבום החדש, “הנשמה רוצה יותר”, אהרן רזאל לוקח אותנו למסע רוחני עם הרבה קדושה ויופי [“הבלדה לחוזר”, “עם ישראל”, “הנשמה רוצה יותר”, “עזוב נא” ו”Why Are Birds Always Singing”] מסע של רגעי חסד והאמונה בטוב [“תן לי את היום הזה”] לצד ההתמודדויות בחיים [“עכשיו זה וודאי”, “רחמים ניסן”, “אהבתי את ההתחלה” ו”הגיבן הקדוש”] אשר בסופו של המסע מבקש אהרן רזאל להשאיר את היופי והפשטות שבחיים בתוך היצירה.

חיליק פרנק – “פסח בירושלים”
“פסח בירושלים” הינו אלבום המאגד בתוכו 28 רצועות השמעה אשר מחולקות לארבעה מחרוזות המרכזות בתוכן שלל נגינות ייחודיות לכל עדה ועדה בין השירים ניתן לשמוע ניגונים הקשורים לכל אווירת חודש האביב כדוגמת מחרוזת 1 ומחרוזת 2. ניגוני מגילת שיר השירים כדוגמת מחרוזת 3. וכלה בניגונים לשביעי של פסח וספירת העומר במחרוזת 4. האלבום “פסח בירושלים” מופיע בשתי גרסאות: גרסה אינסטרומנטלית וגרסת השירה המלאה אשר מבוצעת על ידי מקהלה. השילוב של צוות הנגנים והמקהלה של חיליק פרנק לצד ההפקה המעולה של המעבד ג’ף הורוביץ יוצרים דיסק יצירתי במיוחד שיערב ויעשיר לכם את שירי ליל החג עם המשפחה כפי שנאמר: “כי בשמחה תצאו”.

דניאל זמיר – “אליי”
לאחר 12 אלבומי ג’אז, מנפיק דניאל זמיר את אלבומו ה-13, “אלי”. “אליי” הינו אלבום המאגד בתוכו 11 רצועות השמעה אותם עיבד והפיק מוזיקלית אדם בן אמיתי [פרט לשיר “אליי” עליו אחראי דניאל זמיר]. “אליי” חושף לנו את אישיותו של דניאל זמיר בכך שמקדיש [כמעט] כל שיר ושיר לדמויות מרכזיות בחייו [“כף הקלע” לאבי נשר, “מודה אני” שיר שחלם בליל פסח ומוקדש לקב”ה, “חלום” לאביתר בנאי”, “דניאל” לחברו הטוב, דניאל מיניביצקי שנעלם ונעדר מאז אוקטובר 2015, “בלדה לבנים” לילדיו, שלמה ומנדי זמיר, “במקום טבעת” לאהבה, “מול אלי וגודלו” ליונתן רזאל, “אישה” למוריה]. בשונה מאלבומים קודמים זהו אלבום שירה סולו הרשמי הראשון בו הוא חולק עימנו צד נוסף באישיותו המוזיקלית, ככותב ומלחין שירים. ואף חולק עימנו הגיגים, הלבטים, הקונפליקטים והדילמות בחייו כדוגמת השירים: “ליברמן”, שיר מחאה פוליטי, “אליי” שיר הנושא באלבום על אהבה הניתנת לפירוש בכל מיני אופנים.

אלחי – “מאירים נשמות”
“מאירים נשמות” הינו אלבום בכורה לאלחי המאגד בתוכו פסוקים מהמקורות [“אודה השם” מתהילים, “המלאך הגואל” מספר בראשית] לצד שירים שהולחנו ע”י אלחי [“בכל יום”, “ניגון העוז והענווה” ו”לא מאוחר”] יהודה פונד [“אודה השם”, “מאירים נשמות”, “סנה” ו”לא מאוחר”] אהוד חיטמן [“המלאך הגואל”] ונורית הירש [“מגש הכסף” לזכר סגן הדר גולדין ז”ל] לצד ניגון [“ניגון העוז והענווה” לזכר סגן הדר גולדין ז”ל] ושירים שנכתבו והולחנו ע”י חנן בן ארי [“לשוב אליך-שיר חיי” ו”מגדלור”] בעיבוד והפקה מוזיקאלית של אלדד ציטרין.

שם האלבום, “מאירים נשמות”, אינו מקרי היות ולאורך כל האלבום אלחי מדבר על האור בחיים אשר מובע בשירים [“אודה השם”, “מאירים נשמות”, “סנה” ו”לא מאוחר”] וגם מבחינה גרפית [עיצוב עטיפת האלבום] החל מהבירור העצמי שהאדם עובר בחיים, החיפוש הנקודה הפנימית והמיוחדת, על הרצון לכבוש את העולם כשבעצם רק שחוזרים למקומות הפשוטים והטבעיים, חוזרים לבורא [“לשוב אליך-שיר חיי” ו”בכל יום”] רק אז באמת ניתן [לנגן מנגינות של אמת] להאיר נשמות, להאיר את העולם.

אני אהבתי. ומה איתך?

ביקורות ( 1 )

 • דרור 18 / 04 / 2019 Reply

  יופי של דיסק של אלחי. מומלץ. פסח כשר ושמח ומלא בטוב לכולם, דרור

  • אלעד 18 / 04 / 2019 Reply

   מאירים נשמות דיסק חובה בכל בית

   השאר תגובה

   This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

   x
   %d בלוגרים אהבו את זה: